Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana przez nasz serwis. Prosimy o dokonanie jej aktualizacji.

BLPD Serwis Katowice BLPD

KLIMATYZACJE


Jeżeli masz następujące problemy z klimatyzacją samochodową:

  • powoduje pojawienie się nieprzyjemnych zapachów
  • głośno pracuje
  • powoduje objawy alergii w Twojej rodzinie
  • szybko traci wypełnienie (czynnik)
  • lub po prostu nie działa prawidłowo

W naszym zakładzie odgrzybiamy układy klimatyzacji samochodowych za pomocą tradycyjnych środków chemicznych lub nowoczesną metodą ozonowania (wskazaną dla alergików) .

Do kontroli, napełniania i konserwacji klimatyzacji samochodowych wykorzystujemy profesjonalne i doceniane w całej Europie urządzenie marki BOSCH .

Dogodna lokalizacja naszego zakładu

Siedziba naszej firmy znajduje się na terenie Katowic-Szopienic w bliskiej odległości od wjazdu na DTŚ.Dojazd z centrów miast takich jak Katowice, Sosnowiec i Mysłowic w sprzyjających warunkach może trwać mniej niż 10 min samochodem (oraz pociągiem). Sprawdź w zakładce Dojazd/Kontakt

Co warto wiedzieć o „klimie” (klimatyzacji)

Filtr kabinowy należy wymieniać jak najczęściej. Producenci aut bardzo optymistycznie podchodzą do czasu eksploatacji filtra. Praktyka pokazuje, że wymiana dwa razy do roku nie jest wcale przesadą. Jednak to nie wszystko. Parownik, nawet zabezpieczony filtrem, ulega powolnemu zanieczyszczeniu. Zbierające się na nim drobiny kurzu są świetną pożywką dla grzybów. Jeśli po włączeniu klimatyzacji czujemy nieprzyjemny zapach to znak, że parownik wymaga czyszczenia. Najczęściej wystarczy wpuszczenie do kanałów wentylacyjnych aktywnej piany, ale bywają przypadki, w których konieczne jest wymontowanie parownika. Najczęściej jest to wynikiem braku filtra kabinowego lub zaniedbaniami serwisowymi, jeśli chodzi o jego wymianę.

Brudny układ klimatyzacji może powodować alergię i na przykład grzybiczne zapalenie płuc. Nie brzmi to dobrze. Negatywnie na naszym zdrowiu może odbić się też ustawianie w kabinie zbyt niskiej temperatury. Mądrzy ludzie mówią, że powinniśmy zachować różnicę max. 10 st.C. No tak, ale co zrobić jeśli termometr na zewnątrz wskazuje 38 st.C? Najważniejsze jest, żeby nie kierować strumienia zimnego powietrza bezpośrednio na siebie. Oczywiście w ten sposób szybciej poczujemy błogi chłód, ale też możemy szybciej skończyć z gilem do pasa. Lepiej jest ustawić nadmuch na przednią szybę i na nogi. W ekstremalnych przypadkach, jeśli chcemy ustawić bardzo niską temperaturę ustawmy nadmuch tylko na szybę. Lepiej jest też zwiększać wydajność wentylatora niż zmniejszać temperaturę.

Bardzo ważne jest też żebyśmy klimatyzacji nie używali tylko w lecie. W okresie jesiennym i wiosennym klima doskonale wspomaga układ wentylacji, jeśli chodzi o usuwanie wilgoci z auta. Widzicie czasem na ulicy całkiem nowe auta z zaparowanymi szybami? Ich właściciele nie wiedzą, po co mają klimatyzację w aucie. No chyba, że filtr kabinowy mają zapchany na amen. Jak widzicie klima naprawdę może mieć duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Fragmenty materiału pochodzą z strony: antymoto.com/ Cały artykuł znajduje się pod adresem: http://antymoto.com/klimatyzacja-samochodowa-warto-wiedziec/

Pamiętaj o kompleksowość usług świadczonych w naszym zakładzie – odwiedź nas
i nie martw się niczym więcej

Podczas wizyty związanej z klimatyzacją w naszym zakładzie możesz za jednym razem wykonać również inne usługi (np. diagnostykę komputerową czy wulkanizację). Może warto zaoszczędzić czas i wymienić opony lub inne materiały eksploatacyjne.

 
TO WSZYSTKO ZNAJDZIESZ U NAS POD JEDNYM DACHEM.

POKAŻ MAPĘ

Copyrights © blpd.eu 2014. Realizacja: CALM Group