Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana przez nasz serwis. Prosimy o dokonanie jej aktualizacji.

BLPD Serwis Katowice BLPD

WULKANIZACJA

Usługi wulkanizacyjne w naszym zakładzie obejmują:

  • wymiana opon
  • wymiana opon specjalnych – niskoprofilowych
  • naprawa opon (łatanie dziur, montaż zaworów kół – wentyli)
  • wyważanie kół

TYLKO U NAS ! Przy skorzystaniu z usługi WULKANIZACJI / WYMIANY OPON na HASŁO „INTERNET” sprawdzenie stanu płyny hamulcowego i klocków GRATIS!!

 
 
Wulkanizacja Katowice – nowoczesne wyposażenie do wymiany i serwisu opon, szybko i zawsze na czas. Umów się na wizytę telefonicznie i nie trać czasu w kolejkach.


 
Cennik wulkanizacja

-Wymiana opon (komplet) na felgach stalowych od 60zł*

-Wymiana opon (komplet) na felgach aluminiowych od 80zł*

-Wymiana opon niskoprofilowe (komplet) od 100zł*
 

*To są ceny przykładowe, aktualne ceny w zależności od sezony i czynników, na które nie mamy wpływu (inflacja) mogą być inne.


 
Nasz zakład dokonuje usługi wulkanizacji na terenie Katowic.
 

Co warto wiedzieć o wymianie opon

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wymieniamy opony zimowe na letnie i letnie na zimowe dwa razy w roku? Przecież opona to opona. Jakie różnice występują między nimi? A jednak, jakieś różnice musza być, skoro zimą na letnich ciężko ruszyć z miejsca, natomiast latem zimowe szybciej się zużywają.

Na początku bieżnik opony zimowej

Ogromna liczba nacięć, lamelek (5x więcej niż w letniej), opona zimowa wygląda jakby ją ktoś ponacinał w każdym miejscu. W jakim celu? Dzięki takiemu bieżnikowi, opona zimowa „wgryza się” w śnieg i polepsza przyczepność do nawierzchni w zimowych warunkach. Tak samo jak w oponie letniej, wykorzystuje się szerokie rowki centralne, aby dobrze odprowadzać wodę i błoto pośniegowe.

Bieżnik opony letniej ma dość mało lamelek, rowków i innych nacięć. Dlaczego? Latem najczęściej poruszamy się po suchej nawierzchni, a im większą powierzchnią opona styka się z nawierzchnią suchą, tym szybciej zatrzyma nasz samochód. Lamelek, rowków jest mało, po to żeby tej powierzchni nie zabierać.

Zagłębiając się w temat pora podkreślić różnice pomiędzy wykorzystanymi materiałami z których wykorzystane się poszczególne opony. W skład mieszanki opony letniej wchodzi kauczuk i sadza, dzięki czemu wolniej się zużywa w porównaniu do opony zimowej jest twardsza. Lepiej również radzi sobie w wysokiej temperaturze, ale poniżej 7 stopni Celsjusza niestety twardnieje jeszcze bardziej i traci swoje pożądane właściwości. Letnia opona jest również cichsza i przez to oszczędniejsza, dlatego, że posiada inny kontur, czyli obrys wokół bieżnika (bardziej kolisty).

Opona zimowa, zawiera natomiast dodatkowo więcej krzemionki, dzięki czemu jest bardziej elastyczna i lepiej spełnia swoje funkcje w niskiej temperaturze (nie traci sprężystości). Więcej informacji n aten temat znajdziesz tutaj.

Dogodna lokalizacja naszego zakładu

Siedziba naszej firmy znajduje się na terenie Katowic-Szopienic w bliskiej odległości od wjazdu na DTŚ. Dojazd z centrów miast takich jak Katowice, Sosnowiec i Mysłowic w sprzyjających warunkach może trwać mniej niż 10 min samochodem (oraz pociągiem). Sprawdź w zakładce Dojazd/Kontakt

Przy wulkanizacji zwykle nie ma konieczności wykonywania prac mechanicznychdiagnostyki komputerowej czy blacharki. Ale czy nie lepiej te wszystkie drobiazgi przeprowadzić w jednym miejscu i oszczędzać? Będziesz potrzebował samochód zastępczy? Nie ma problemu.

POKAŻ MAPĘ

Copyrights © blpd.eu 2014. Realizacja: CALM Group